Magacin

KONDENZ Na traci by Nebojsa Babic web

KONDENZ FESTIVAL 2015.

od 26. do 31. oktobra 2015.

Deveto izdanje festivala savremenog plesa i performansa KONDENZ održaće se od 26. do 31. oktobra 2015. godine na šest lokacija u gradu: u Magacinu u Kraljevića Marka, CZKD-u, Ustanovi kulture Palilula, Kulturnom centru Beograda, KPGT-u i Kulturnom centru REX.
Ulaz na sve predstave je besplatan, a više informacija možete dobiti na mejl stanicainfo@gmail.com, putem facebook stranice organizatora festivala Stanice - Servisa za savremeni ples www.facebook.com/dancestation.org, na facebook eventu festivala https://www.facebook.com/events/996456460396154/ ili na broj telefona 064/ 3901 – 877.



PROGRAM:


26. oktobar

17.00 Otvaranje KONDENZA - Male bubnjarke objavljuju početak Kondenza!  Predstavljanje radionice bubnjeva za devojčice u saradnji sa Femix mrežom ženskog stvaralaštva /// Magacin u Kraljevića Marka 4

17.30 STAR TRACKING / Istraživanje i izvođenje rezultata istraživanja o lokalnoj plesnoj sceni //// Ivana Rončevic (Hrvatska) /// Magacin u Kraljevića Marka 4

20.00 Aerobik! Balet u 3 čina /// Koncept i koreografija: Paula Rosolen (Argentina / Nemačka), izvođači: Teresa Forstreuter, Jungyun Bae, Marko Milić, Christopher Matthews, Gabriela Gobbi, Paula Rosolen /// Ustanova kulture Palilula

27. oktobar je posvećen programu frisch eingetroffen

18.00 Na traci /// Koncept i izvođenje: Igor Koruga (Srbija), dramaturgija i koregorafska podrška: Ana Dubljević, dizajn: Jelena Šušnjar, kostim: Jovana Dimitrijević, produkcija: Ksenija Đurović /// KC Rex

21.00 Nastavak za budućnost // Ples 2043. // Ples 2044. /// Koncept, koreografija i izvođenje: Willy Prager (Bugarska) i Sonja Pregrad (Hrvatska) /// CZKD

28. oktobar je takođe posvećen programu frisch eingetroffen

17 i 18.30 Strawberries fields forever /// Koncept i izvođenje: Ana Dubljević (Srbija) i Milan Marković Matis (Srbija/Švedska) /// Kulturni centar Beograda – Podroom galerija (Za prisustvo na performansu Strawberries fields forever potrebno je prijaviti se unapred na email stanicainfo@gmail.com ili na broj telefona 064/ 3901 – 877)

19.00 Ctrl-V (EP) /// Koreografija i izvođenje: Cosima Grand, video i koreografija: Aldir Polymeris, dramaturgija Oliver Roth, Produkcija: Rabea Grand /// Magacin u Kraljevića Marka 4

21.00 Fluid Landscapes /// Koreografija: Mirko Guido (Italija), izvođači: Lisa Schåman and Alberto Franceschini, produkcija: Alberto Franceschini, kompozitor: Lisa Stenberg, dizajn svetla: Jens Sethzman /// CZKD

29. oktobar

16.00 – 18.00 Critical Practice (Made in Yu) razgovori sa umetnicima /// Magacin u Kraljevića Marka 4

18.30 Koreografija imaginacije  /// Autor: Jovana Rakić Kiselčić /// Magacin u Kraljevića Marka 4

20.00 anymore /// Autor: Marko Milić, Izvođači: Predrag Mladenović, Marko Milić /// Magacin u Kraljevića Marka 4

30. oktobar

18.00 Razgovor sa Joanom Zimaidom, Institut za ples i muziku u Varšavi /// Magacin u Kraljevića Marka 4

20.00 Backroom Anatomy 1 /// Koncept, koreografija i izvođenje: Zeina Hanna (Liban - Nemačka) /// Magacin u Kraljevića Marka 4

31. oktobar

20.00 Love will tear us apart /// Koncept i koreografija: Saša Božić i Petra Hrašćanec (Hrvatska), izvođenje: Petra Hrašćanec /// KPGT

21.00 Zatvaranje festivala i dodela nagrada /// KPGT

website comments powered by Disqus